Wciąż nie wdrożyłeś podpisu elektronicznego w swojej firmie? Najwyższy czas to zrobić.

Prawdopodobnie korzystasz już z podpisu elektronicznego w innych obszarach swojego życia, takich jak podpisywanie przesyłek lub umów telefonicznych online. Akceptacja procesu el. Rejestracja w firmie pomoże rozwiązać wiele wyzwań operacyjnych, a także poprawi bezpieczeństwo i zmniejszy liczbę błędów, które zdarzają się tak często.

Dlaczego potrzebujesz podpisu elektronicznego?

1. ePodpisy są bezpieczne i godne zaufania

MŚP często muszą wysyłać poufne, a nawet wrażliwe informacje lub dane do podpisania i odesłania. Ważne jest, aby wiedzieć, że można to zrobić bezpiecznie. Niezależnie od tego, czy jest to nowa umowa najmu, faktura czy umowa kupna wymagająca podpisu, cyfrowa realizacja oznacza, że poufne dokumenty są szyfrowane i maksymalnie zabezpieczone.

2. Wyraźna cyfrowa ścieżka audytu

Kolejną zaletą korzystania z podpisu elektronicznego w firmie jest kompleksowy cyfrowy rejestr audytu. Wiedza o tym, kto i kiedy podpisał dokument, jest jedną z wielu korzyści. Jednocześnie ścieżka audytu rejestruje wszystkie działania, które ktokolwiek podejmie po podpisaniu dokumentu. Nie można go zmienić przed złożeniem podpisu.

3. Podpisy elektroniczne oszczędzają czas

W wielu obszarach biznesu istnieje presja na szybkość i wydajność. Podpisy elektroniczne zmniejszają ilość papierkowej roboty i oznaczają, że możesz otrzymywać podpisane dokumenty od współpracowników i klientów znacznie szybciej i wydajniej. Zmniejszają one również prawdopodobieństwo wystąpienia błędów, które mogą spowolnić działalność firmy.

4. Klienci pozytywnie postrzegają e-podpisy

Integracja procesu podpisu elektronicznego w firmie zapewni bardziej wydajny proces rozliczeń i płatności, a także łatwiejszy sposób komunikacji firmy z innymi organizacjami, pracownikami i klientami. Rozwiązanie podpisu elektronicznego wyraźnie poprawia jakość obsługi klienta.

5. Łatwa integracja z obecnymi systemami

Wdrożenie nowego procesu może czasami powodować zakłócenia i spowolnienia. Dobrą wiadomością jest to, że podpis elektroniczny można zintegrować z dowolnymi systemami i aplikacjami, z których firma już korzysta. Możesz tworzyć dokumenty w różnych formatach, a następnie przesyłać je do różnych witryn do udostępniania plików.

6. ePodpisy są wygodne i wszechstronne

Firmy mają klientów, pracowników i kontakty z całego świata. Logiczne jest zatem, że można wysyłać dokumentację do każdego i wszędzie, aby mogli podpisać ją elektronicznie w dogodnym dla siebie czasie. Jeśli są w podróży, mogą szybko i bezpiecznie odesłać podpisane dokumenty za pomocą smartfona lub tabletu.

Podsumowanie: czy potrzebujesz podpisu elektronicznego?

Oczywiste jest, że tradycyjny proces podpisywania dokumentów papierowych nie sprawdza się już w nowoczesnym sposobie prowadzenia działalności gospodarczej, a na szczęście wprowadzenie podpisów elektronicznych w firmie jest szybkie i łatwe. Biorąc pod uwagę wiele korzyści płynących z cyfryzacji procesów podpisywania, przejście na podpisy elektroniczne powinno być kolejnym naturalnym krokiem w Twojej firmie.

P.S. Nie przekonaliśmy Cię jeszcze, że warto zacząć podpisywać się elektronicznie? Zarejestruj się za darmo i wypróbuj naszą aplikację na 5 dokumentach.

Leave a Comment

clr2

Praca powinna polegać na podejmowaniu decyzji, a nie na zbędnej papierkowej robocie.

SIGNOSOFT S.R.O.

Za Poříčskou bránou 4/334
186 00 Praha 8
Republika Czeska

ID: 243 07 190
E-mail:
esign@signosoft.com

Telefon: +420 224 311 176

Pobierz aplikację Signosoft