Signosoft oferuje dwa rodzaje podpisów – cyfrowy i biometryczny. Którego z nich potrzebujesz?

Podpis cyfrowy

Przede wszystkim oba typy podpisów, których można używać w Signosoft, są podpisami gwarantowanymi. W takim przypadku cyfrowy podpis jest jednoznacznie powiązany z osobą podpisującą, którą można prześledzić wstecz. Ponadto jest to zaawansowany i bezpieczny rodzaj podpisu elektronicznego z możliwością weryfikacji wieloczynnikowej (token SMS, link chroniony hasłem itp.).

Ponadto unikalny certyfikat cyfrowy jest zaszyfrowany w dokumencie w celu zapewnienia wyjątkowego bezpieczeństwa. Zapewnia autentyczność, integralność i niezaprzeczalność danych oraz ich wiążący charakter prawny. Podobnie każda późniejsza zmiana w danych jest łatwa do wykrycia.

Możesz obsługiwać podpisy za pomocą Signosoft całkowicie zabawnie.

Podpis biometryczny

W przeciwieństwie do tego, podpis biometryczny łączy w sobie szereg parametrów, takich jak prędkość, przyspieszenie, nacisk lub czas podpisania. Gwarantuje to oryginalność i niepowtarzalność podpisu danej osoby. W rezultacie nie chodzi tylko o to, jak sam podpis wygląda, ale także o to, jak został stworzony. A więc jak szybko migający poruszał ręką, jaki nacisk wywierał na podkładkę itp. Takie cechy biometryczne można łatwo zarejestrować za pomocą ekranu dotykowego, palca, rysika lub podpisu. Następnie można je przekonwertować na dane i ocenić wraz z formą samego podpisu.

W końcu rezultat powinien być naprawdę wyjątkowy, specyficzny dla każdej osoby i niepowtarzalny dla nikogo innego. Cechy są szyfrowane hash do momentu podpisania. Umożliwia to ekspertom kryminalistycznym zbadanie go w celu udowodnienia jego autentyczności.

Czy dowiedziałeś się, jaki rodzaj podpisu jest dla Ciebie odpowiedni? Jeśli nie, nie musisz się martwić o podejmowanie decyzji. W aplikacji Signosoft można pozostawić wybór podpisującemu. Wypróbuj nasze rozwiązanie teraz za darmo i przekonaj się sam.

Leave a Comment

clr2

Praca powinna polegać na podejmowaniu decyzji, a nie na zbędnej papierkowej robocie.

SIGNOSOFT S.R.O.

Za Poříčskou bránou 4/334
186 00 Praha 8
Republika Czeska

ID: 243 07 190
E-mail:
esign@signosoft.com

Telefon: +420 224 311 176

Pobierz aplikację Signosoft