Pod koniec 2019 r. rozpoczęliśmy współpracę z największym operatorem komórkowym w Czechach, T-Mobile, a także z jego słowackim oddziałem Slovak Telekom. T-Mobile świadczy usługi telekomunikacyjne w Czechach dla ponad 6 milionów klientów. Ponadto ma ponad 2 miliony klientów na Słowacji również.

Gdzie używać el. podpis w T-Mobile?

Ze względu na charakter działalności, przejście na elektroniczne podpisywanie umów, poprawek i innych dokumentów wobec klientów było absolutnie kluczową innowacją. Najpierw rozpoczęliśmy współpracę z działem door-to-door, następnie przejęliśmy handel detaliczny, a teraz pracujemy nad zaangażowaniem innych działów.

Główne korzyści dla T-Mobile

Podpis elektroniczny ustanowił system do korzystania z umów cyfrowych. Nie wspominając o tym, że drastycznie zmniejszyło to drukowanie dokumentów papierowych. Cały proces zawierania umów znacznie przyspieszył, a także przyczynił się do usprawnienia pracy przedstawicieli handlowych.

Źródło: Unsplash.com

Z powodzeniem wykorzystaliśmy oprogramowanie Signosoft w procesie walidacji umów. Znacząco przyczyniło się to do zwiększenia bezpieczeństwa procesów kontraktowych i uproszczenia późniejszych procedur back-office. Podobnie dodaliśmy optyczne rozpoznawanie znaków do aplikacji podpisu, aby zweryfikować tożsamość klienta. W efekcie umowy są teraz przetwarzane w pełni cyfrowo i automatycznie dołączane są do nich zeskanowane dane z dokumentów identyfikacyjnych klienta.

Przegląd technologii

Oprogramowanie zainstalowaliśmy na tabletach Samsung Active Tab 2, a podpis biometryczny dokumentu wykonywany jest przy użyciu technologii S Pen. Ponadto połączyliśmy rozwiązanie Signosoft z istniejącymi bazami danych klientów poprzez integrację API. Dodatkowo, serwer Signosoft i baza danych zostały wdrożone w infrastrukturze klienta, umożliwiając następujące kluczowe funkcje – zarządzanie szablonami i użytkownikami, wstępne wypełnianie formularzy umów, przetwarzanie podpisanych dokumentów i wiele więcej.

Źródło: Pexels.com

120 000 umów miesięcznie

Największy efekt wprowadzenia podpisu elektronicznego od Signosoft został pokazany w obszarze handlu detalicznego. Każdego miesiąca podpisywanych jest tu ponad 120 000 umów. Łącznie T-Mobile podpisuje ponad 1,4 miliona dokumentów rocznie dzięki podpisowi elektronicznemu od Signosoft.

Jeśli chcesz dołączyć do grona naszych klientów, skontaktuj się z nami! Nie możemy się doczekać współpracy z Tobą.

Leave a Comment

clr2

Praca powinna polegać na podejmowaniu decyzji, a nie na zbędnej papierkowej robocie.

SIGNOSOFT S.R.O.

Za Poříčskou bránou 4/334
186 00 Praha 8
Republika Czeska

ID: 243 07 190
E-mail:
esign@signosoft.com

Telefon: +420 224 311 176

Pobierz aplikację Signosoft